23.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Mgr. Milana Koudelku, Muzeum Blanenska v Blansku
Vážený pane Koudelko,
velmi Vám ze srdce děkuji za zveřejnění článku o Hrádku u Babic ve vašem sborníku. Trochu mne zamrzelo, že nevyšlo místo na druhý článek o sametové revoluci u Výpustku, ale musel jsem uznat že vyzníval osobně a že zveřejněním dlouhého článku o Hrádku u Babic jsem zabral z vašeho sborníku celých 9 stran textu a fotografických příloh. Velmi jste mne překvapil, že jste zveřejnil všechny mé fotografie. Velmi si toho vážím. Udělal jsem zmíněného článku scan ve formátu pdf a ten rozešlu svým přátelům na vědomí. Bylo to poprvé v mé literární tvorbě, kdy byl nějaký můj příspěvek zveřejněn ve sborníku muzejního typu. Opravdu velmi díky.

V Lásce a úctě

Marek Gyaneshwarpuri - Šenkyřík
20.2.2024
David Dunovský
Ahoj Marku,
jasně, použij ty fotky, nemám s tím problém.
Mám je uložené, myslím, že některé jsem ani nezveřejnil. Mám tam, tuším, i fotku tvého vybavení, cos tam měl schované (přilbu), ale nechtěl jsem to tehdy ukazovat do světa, aby ti to někdo nevzal…

Měj se!
D
P.S. Acta Speleohistorica už mám doma. Díky moc!

17.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pořád mám Arnošta v srdci.
17.2.2024
Milan Hnízdo
Arnošt (Hloušek) je můj vzor. Jsem rád že jsem ho poznal osobně.
Zdravím Milan
Milan Hnízdo
Milan Hnízdo.

14.2.2024
Martin Zapletal
Zdravím Marku!
Měl bys prosím ještě jeden výtisk Acta Speleohistorica o plošině Skalka?
Určitě bych měl zájem!
Děkuji a přeji příjemný zbytek dne.

Martin Zapletal
Vinohrady 18
Brno 63900

14.2.2024
RNDr. Antonín Tůma, Správa CHKO Moravský kras
Ahoj Marku,
děkujeme ti za krásné výtisky sborníku o plošině Skalka. Je to radost vzít si sborník do ruky a číst.
5.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro RNDr. Antonína Tůmu, Správa CHKO Moravský kras
Milý Toníku,
především Ti chci poděkovat za pozitivní jednání, oporu a lásku v těžkých časech, které mohou postihnout každého z nás. Děkuji za tvou nabídku zveřejnit mou autobiografii speleologa na webu strážců CHKO Moravský kras a přijímam ji. Já si toho poměrně vážím, ale nenahrazuje to zveřejnění v médiích České speleologické společnosti. Pokuste se na památku zveřejnit všechny mé zaslané fotografie ze speleologických průzkumů podzemí Moravského krasu. Děkuji.

Marek

Odteď nebudu spolupracovat s nikým, kdo se nechová ve všech ohledech slušně a pozitivně. Protože jste mi nepovolili poustevnu, přístřešek ani maringotku, ačkoli to bylo ve vaší kompetenci, nebudu se v ničem obracet na Správu CHKO Moravský kras. Vedou mne k tomu filozofické důvody. Jistěže jako lidé zůstáváme i nadále přáteli, ale omezím Toníku korenspondenci s Tebou.

5.2.2024
RNDr. Antonín Tůma
Marku, chceš zveřejnit autobiografii na stránkách strážců?

Toník
4.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Jana Lenarta, předsedu České speleologické společnosti
Máte problém s egocentrismem, s tím vám nemohu pomoci. Nejmenuji se Šenkyřík. V úctě

Marek Gyaneshwarpuri
4.2.2024
Jan Lenart
Pane Šenkyříku, přestaňte mi zahlcovat e-mail, jinak vás zablokuji. Vaše dětinské invektivy na adresu ČSS mě nezajímají. Ediční rada má plnou důvěru předsednictva a pracuje samostatně. Pokud vaše články nevyšly, zřejmě nesplňovaly kritéria pro publikaci.

Jan Lenart
4.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Jiřinu Novotnou, redakce e-Speleo.cz, Praha
Vážená Jiřino,
vaši organizaci považuji za negativní a jsem rád, že již nejsem vaším členem, čehož svědectvím je i váš podrážděný email. Opravdu mi nezáleží na tom, abyste odemne cokoli v e-Speleo zveřejňovali. Některé mé články leží v redakčním koši již čtyři roky (!) (Slezákova Záhrobní, Pekárna, Paleoponor v Ochozském žlíbku). Nevím co to má znamenat, neboť jste články řádně přijali. Zajisté máte v e-Speleo spoustu jiných článků (o čemž nejsem přesvědčený) nebo to musím považovat za neúctu redakce k autorovi článků. Buďto začněte urychleně mé články zveřejňovat nebo nebudu nic psát. My v Józe v denním životě máme pro společnosti jako je ta vaše Česká speleologická společnost slovo, že je to kutsang, což rozhodně bohužel jste. Členové vaší společnosti jsou plní negativity, intrik, špíny a neúcty takže mi už na vašem přátelství vůbec nezáleží. Mějte se!

Marek Gyaneshwarpuri
2.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro RNDr. Jiřího Otavu, Česká geologická služba a ZO ČSS 6-14 Suchý žleb
Jiří Otavo,
na má slova dojde. Je mi líto, že si děláš o někom úsudek u křtinské sekty lovců jelenů a velkopodnikatelů se stromy v dnešní klimatické změně. Je mi tedy líto. Nevím však co proti mě má Vladislav Kahle, ale přesvědčil jsem se, že je to sice dobrý, ale bigotní protestatský křesťan, který neuctívá stigmatizované katolické světce jako byl například Páter Pio ve své duchovní omezenosti víry. Co od vás mohu tedy očekávat? Takže jsme se rozešli dříve než jsme vůbec poznali. Já na tomto setkání nejsem vůbec závislý. Tak se mějte radostně a pokud možno buďte v Lásce. Znovu se přesvědčuji, že v Moravském krasu pořád je zakonzervováno zlo a já nechci nic jiného než Lásku. Široká pohodlná cesta vede do pekla. Já kráčím úzkou brankou, kterou jen málokdo najde. Já se Satanovi neklaním jako někdo. Ani se ho nebojím. Nebojím se mu podívat do tváře. Měl jsem pro tebe nachystán jako dárek k vánocům svícen z křišťálu, ale dal jsem ho po tvém vyjádření raději na oltář Ježíšovi. Doufám že ti to nevadí. A tam bude navždy na památku na naše nesetkání. Rovněž Acta Speleohistorica o Křtinách věnuji jinému zájemci. Zklamal jsi mne Robine. Opravdu zklamal jsi mne.

Marek Gyaneshwarpuri
28.1.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro RNDr. Radko Táslera, Speleo Albeřice, Svoboda nad Úpou
Děkuji Radko
za knížečku o Obřím dole, kde jsem s bratry Klimešovými z firmy Veselý Výlet rekonstruoval cesty na Sněžku v době kdy jsem žil jako poustevník v kapli sv. Anny na Staré hoře nad Horním Maršovem. Já však speleologickou literaturu dnes již téměř nečtu - až na mnou studované lokality v Moravském krasu - vzhledem k tomu, že jsem sám již mnich. Proto Tvou záslužnou knížečku věnuji raději Moravské zemské knihovně v Brně. Děkuji Ti.

Marek
25.1.2024
Žaneta Valentová
Dobrý den,
na Vašem webu jsem objevila první díl "Pataňdžaliho Jógasútry", za což jsem Vám velmi vděčná. Józe jsem podlehla a ráda bych pokračovala v dalším díle. Tak jsem se chtěla zeptat, zda náhodou nevíte, kde bych mohla sehnat druhý díl této knihy.

Mimochodem mě Váš web, velmi zaujal. Těším se, až si ho celý projdu.

-- S přáním hezkého dne,
Žaneta Valentová
19.1.2024
Ing. Zuzka Hubená, Babice nad Svitavou
Vážený pane Swámí Gyaneshwarpuri,

dostala se mi do rukou Vaše úctyhodná publikace. Ohromilo mě, že má barevnou vazbu, září jako rajské jablíčko. Nečekala jsem, že dostanu barevný výtisk a nesmírně si cením, že jste mi jí věnoval. Snad není nikdo jiný ošizen. Stačila by i ta černobílá varianta. Děkuji vřele. Postupně, vždy když přijdou chvíle klidu, přečtu si. Víte, minulý týden mi přišla od nějakého člověka knížka, co jsem od nej zakoupila, Čítanka z roku 1933. Sepsal ji pro střední školy profesor reálného gymnasia v Praze nějaký Dr. Rudolf Schams, spolu s profesorem reálného gymnasia z Brna, panem Františkem Pulcem. A už tohle je fajn. Jak v roce 1933, se dva profesoři z dvou různých ,poměrně vzdálených míst rozhodli sepsat čtení. Co do toho vložili času, jistě vzájemného cestování ,aby vznikla knížka, po které na devadesát let neštěkne ani pes. Vždycky z toho, když někdo do něčeho vloží svuj čas, úsilí a kus života a pak umře a není, z toho je mi vždy úzko. Říkám si, to naše žití a bytí, co tady chci v životě udělat? Proč tu jsem? Komu pomohu, koho něco naučím, co tady chci zanechat. Kam dávám svůj čas a úsilí? .....No a pak po me existenci neštěkne ani pes. A tak mám radost, že tu čítanku mám možnost číst. Že jí někdo nehodil do kamen, nebo do sberu, protože "kdo by to kdy četl"? Kdo by se k tomu vracel? To neříkám za sebe, ale píšu o postoji jiných lidí, který mi vadí. Že málokdo ocení to úsilí ,co někdo do něčeho dal a co v nějaké své tvorbě zanechal. Nebo v mnoha dalších činech, konáních a rozhodnutích. Všichni chtějí cestovat, podnikat a nevím co. Proč by se dnes někdo někam vracel zpět. Ale jsou i takoví. Naštěstí. Ono vlastně všechno je jeden koloběh. A mnoho už toho bylo objeveno a řečeno. V zásadě se všechno stále omílá dokola, jen v jiných dějstvích. Ale teď pozor. Jen zrovna Vy máte to štěstí a dar a také odhodlání, chuť a sílu, objevovat a nebát se toho, čeho se jiní bojí. A i přes složitá řešení jste odhodlaný žít jak žijete a dělat věci, které děláte. Našla jsem zrovna při otevření té čítanky stranu, o pro mě nějakém neznámém Hermovi. (Hermes, řecký bůh). Nevím, jestli se ještě ve škole děti něco takového učí. Jen s trpělivostí sledují,co se učí moje děti ve škole. A myslím,že se současným studentům cesty studií značně zjednodušují a ještě si toho neváží -spíš nemají možnost to ani posoudit ,rozdíl toho studia dříve. Takže čekám, zda také někdy přijde něco alespoň trochu příbuzného bohu Hermovi. Znají řecký jogurt, to jistě všechny děti bezpečně :D. Tak v příloze onen příběh zasílám, v tom příběhu dokonce figuruje také jeskyně, dobrá náhoda.

Velice, velice, velice mě mrzí, že jste s panem Tomášem Vrskou nedošli k vzájemnému pochopení a porozumění a jsem i udivená tomuto jeho postoji. Mrzí mě, že tento člověk, poměrně vzdělaný, zaujal tak úzkoprsý postoj. To jsem nečekala a divím se tomu a divit se budu dlouho. Nicméně s tím křížem u Děravky, to je hodně velká ubohost a ten, komu stálo za to vyvinout sílu ho vylomit, toho je mi i lito. Musí být naprosto bezpáteřní a pokud mu tohle vlastní jednání na sobě samém se nepříčí..... Věřím, že všechny tyto činy se ale obrátí v to, že jednou na tomto místě bude svatyně stát a o okolních činech, se na nějaké desce bude psát. A o to víc, to bude zajímavé. Že ano. Udivuje mě, v čem a proč, na území Habrůvky zavazíte a proč jste trnem v oku. Myslela jsem, že existují na světě jiné a důležitejsi věci k řešení, které jsou skutečný problém. Ale vyhánění poustevníka...

Přeji Vám, abyste v Hádecke lokalitě našel více klidu. Ikdyz věřím, že alma mater je a bude Děravka. A že Hády jsou jen dočasné..Osobně mi přijdou Hády a ne přijdou, ony jsou, vysoce frekventované místo pro pohyb lidí. Doufám, že tam budete nerušen a že třeba objevíte něco pozoruhodného.
V to věřím.
Ať Vás obohatí na Vaší cestě učedníka a nikdo z Vás nedělá mučedníka.

Děkuji ještě jednou za výtisk číslo 165 a vůbec za to všechno v něm. Je to jen a pouze pro moje osobní rozšíření obzoru, pro moje vzdělávání se, na které mám pramálo času a z toho, co se dozvím, mám potom velikou radost. Radost a ty informace mohu předat svým dětem. A přeji si, aby to ještě jejich děti také zajímalo a ještě tu v té příští generaci byly ty knihy, ty stromy a ne neějaký prapodivný svět. Naštěstí ty jeskyně také neroztají globálním oteplováním. A to všechno ostatní, co se dozvím na Vašich stránkách, je vždy a jen mezi mnou a stromy a také stromy pod nimi a za nimi.

S pozdravem a přáním vlídného ledna v tomto roce

Zuzka Hubená